niedziela, 7 kwietnia 2013

Czekam na polskie wydanie - część 1

Witajcie! W oczekiwaniu na recenzję Cinder (zawiodłam się, niestety...), zaprezentuję Wam pierwszy post z serii Czekam na polskie wydanie. Będę przedstawiać Wam niewydane jeszcze u nas książki (także zapowiedzi), które przykuły moją uwagę. Zachęcam do zakładania na lubimyczytać półek o nazwie Czekam na polskie wydanie! - w przypadku porzuconych kontynuacji, bądź książek niebędących w planach możemy coś razem zdziałać :) Więcej o akcji znajdziecie u Soulmate
Article 5 - Kristen Simmons
Kristen Simmons
Article 5

Prawa wykupiło Wydawnictwo Dolnośląskie!
Opis z paranormalbooks.pl
Nowy Jork, Los Angeles i Waszyngton, DC zostało opuszczone. Karta praw została anulowana i zastąpiona Statusem Moralnym.
Już nie ma policji—zamiast tego, są żołnierze. Nie ma grzywny za nieprawidłowe zachowanie — zamiast tego są areszty, wyroki a nawet gorsze rzeczy. Ludzie, którzy zostali aresztowani zwykle nie wracają.
17-letnia Ember Miller jest wystarczająco dorosła by pamiętać że nie zawsze tak było. Mieszkając z buntowniczą matką singielką, trudno zapomnieć, że ludzie nie zawsze byli aresztowani za czytanie złych książek czy przebywanie na zewnątrz po zmroku. Tamto życie w Stanach Zjednoczonych było inne.
Po trzech latach od zakończenia wojny, Ember doprowadziła do perfekcji sztukę utrzymywania niskiego poziomu życia. Wie jak dostać to czego potrzebuje, jak znaczki żywnościowe czy ciuchy z odzysku, a nawet jak zaliczyć inspekcje całego domu, wykonywane przez Federalne Biuro Reformacji. Jej życie jest tak bliskie spokoju jak na to pozwalają okoliczności. Tak było, dopóki jej matka nie została aresztowana za nie zgadzanie się z Paragrafem 5 Statusu Moralności. A co gorsze, jeden z aresztujących funkcjonariuszy jest nikim innym jak samym Chase’em Jenningsem… jedynym chłopakiem jakiego Ember kiedykolwiek kochała.Beautiful Redemption - Kami Garcia
Kami Garcia & Margaret Stohl
Beautiful Redemption
Zapowiedziane przez Łyński Kamień!
Spoilery z poprzednich części!
Opis z ksiazkimlodziezowe.fora.pl
Czy śmierć jest końcem... czy jedynie początkiem? 
Ethan Wate spędził większość swojego życia pragnąc uciec z dusząco małego, południowego miasteczka Gatlin. Nigdy nie myślał że spotka dziewczynę ze swoich snów, Lenę Duchannes, która odkryła sekretną, potężną i przeklętą stronę Gatlin, ukrytą na widoku. Nigdy by się też nie spodziewał że będzie zmuszony zostawić wszystkich i wszystko o co się troszczył. Więc kiedy Ethan budzi się po mrożących krew w żyłach wydarzeniach Osiemnastego Księżyca ma tylko jeden cel: znaleźć sposób by wrócić do Leny i tych, których kocha. 
Tym czasem w Gatlin, Lena dokłada starań dla powrotu Ethana, przysięgając zrobić wszystko co trzeba - nawet jeśli to oznacza zaufanie dawnym wrogom albo ryzykowanie życia członków rodziny i przyjaciół, których Ethan opuścił dla ich własnego bezpieczeństwa.
Oddzielnie, Ethan i Lena muszą jeszcze raz pracować razem by zmienić ich los, w tym zadziwiającym finale Kronik Obdarzonych. Black City - Elizabeth Richards
Elizabeth Richards
Black CityOpis z lubimyczytac.pl
Black City to mroczna i delikatna post-apokaliptyczna historia miłości w świecie krwawej wojny.
W mieście gdzie ludzie i Darklings są oddzieleni wysokim murem, napięcie między dwiema rasami, mimo końca strasznej wojny, nadal trwa na dobre. 16-letni rówieśnicy- Ash Fisher, półkrwi Darkling i Natalie Buchanan, człowiek i córka emisariusza, burzą ustalony porządek i zakochują się w sobie.
Połączone przez tajemniczą więź, serce Ash’a długo było uśpione. Mimo rodzącej się miłości, Ash i Natalie, próbują walczyć z zakazanym uczuciem, wiedząc, że jeśli zostaną złapani będą zgładzeni – ale ich uczucia są zbyt silne.
Kiedy Ash i Natalie 
znajdują się w centrum zabójczego spisku, który zagraża powrotem do wojny pomiędzy ludźmi a Darklings – muszą dokonać trudnych wyborów, które mogą doprowadzić do śmierci ich obojga.

Black Out - Andreas Eschbach
Andreas Eschbach
Black Out


Zapowiedź Wydawnictwa Jaguar!
Opis z lubimyczytac.pl

Sieć. Wspaniałe miejsce, lekarstwo na samotność, remedium na lęki. Co stałoby się, gdybyśmy mogli dzielić odczucia, emocje, wiedzę? Czy oznaczałoby to pokój i harmonię? A może rojowisko stałoby się bronią zdolną doprowadzić do zagłady ludzkości? "Black Out" to znakomity thriller wielokrotnie nagradzanego niemieckiego pisarza Andreasa Eschbacha, opowieść o postępie, hipersieci i niebezpieczeństwie utraty tożsamości.

Pustynne tereny Nevady. Christopher Kidd ucieka. Towarzyszy mu rodzeństwo, które na zapomnianych przez Boga i ludzi terenach poszukuje ukrywającego się przed organizacjami rządowymi ojca. Dla Serenity i Kyle'a, Christopher jest tylko zręcznym hakerem, który może wyczyścić komputerowe rejestry FBI i zwrócić wolność ich rodzinie. Ale prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. W czasie niesławnego ataku, chłopak wszedł w posiadanie informacji, które nie zostały przeznaczone do wiadomości publicznej. Genialny wybryk sprawił, że z utalentowanego dzieciaka, Christopher stał się celem numer jeden potężnej organizacji...Blood Red Road - Moira Young
Moira Young
Blood Red Road

Opis z lubimyczytac.pl (moje tłumaczenie)
Saba spędziła całe swoje życie w Silverlake, wyschniętej na wiór pustyni plądrowanej przez burze piaskowe. Cywilizacja Niszczycieli została zniszczona, zostawiając Sabie i jej rodzinie jedynie wysypisko śmieci. Nie przeszkadza jej to, dopóki jej brat bliźniak Lugh jest w pobliżu. Jednak, kiedy czterech zakapturzonych jeźdźców porywa Lugha, świat Saby rozpada się na kawałki, ale dziewczyna postanawia rozpocząć poszukiwania. 
Znajdując się w samym środku zanarchizowanej, podłej rzeczywistości świata zewnętrznego, Saba odkrywa, że jest okrutną wojowniczką, niepokonaną ocaloną i przebiegłą rywalką. Dołącza do drużyny przystojnego śmiałka imieniem Jack i gangu rewolucjonistek Free Hawks, a jej niesłabnąca chęć poszukiwania Lugha rozpoczyna starcie, które zmieni bieg cywilizacji.


Crossed - Ally Condie
Ally Condie
Crossed

Prószyński zastanawia się nad wydaniem!

Spoilery z poprzedniej części!
Opis z ksiazkimlodziezowe.fora.pl
PETYCJA
MOJE TŁUMACZENIE PIERWSZEGO ROZDZIAŁU
W poszukiwaniu przyszłości, która może nie istnieć i decyzji, z kim ją dzielić, Cassia udaje się do Zewnętrznych Prowincji w poszukiwaniu Ky'a - uprowadzonego przez Społeczeństwo na pewną śmierć - tylko po to, by dowiedzieć się, że uciekł, pozostawiając po sobie serię wskazówek. Poszukiwania Cassii doprowadzą ją do pytania, którą drogę wybiera, nawet jeśli znajdzie przebłyski innego życia za granicą. Ale Cassia zbliża się do rozwiązania sprawy wspólnej przyszłości z Ky'em, zaproszeniem do buntu, nieoczekiwaną zdradą i niespodziewaną wizytą Xandera - który może mieć kluczowe znaczenie w powstaniu i nadal sercu Cassii - zmiany w grze kolejny raz. Niczego nie można przewidzieć na obrzeżach Społeczeństwa, gdzie skrzyżowania i podwójne skrzyżowania czynią ścieżkę bardziej pokręconą niż kiedykolwiek. Dualed - Elsie Chapman
Elsie Chapman
Dualed
Opis z lubimyczytac.pl (moje tłumaczenie)
Ty, czy Twój Alt? Tylko jedno z Was przetrwa.

“Dualed” to przerażająca powieść Young Adult, gdzie obywatele muszą dowieść swej wartości, zabijając swoich Altów – bliźniaków wychowanych przez inne rodziny.
Kersh to bezpieczna przystań, ale cena za bezpieczeństwo jest wysoka. West Grayer trenuje jako wojowniczka, przygotowując się na dzień, gdy jej misja się rozpocznie. Będzie miała jeden miesiąc na to, by znaleźć i zabić swojego Alta. Przetrwanie oznacza zaawansowane nauczanie, dobrą pracę, ślub – życie. Jednak fałszywy ruch niszczy pewność siebie West. Porażona smutkiem i winą, nie jest dłużej pewna, że jest najlepszą wersją samej siebie, wersją wartą przyszłości. Jeżeli ma mieć jakąkolwiek szansę na wygraną, musi przestać uciekać nie tylko od swojego Alta, ale i od miłości... choć jedno i drugie może ją zniszczyć.Incarnate - Jodi Meadows
Jodi Meadows
IncarnateOpis z lubimyczytac.pl (tłumaczenie częściowo moje, częściowo z opinii Natalii_Leny)

Od tysięcy lat w Range, milion dusz odradza się wciąż na nowo i na nowo, zatrzymując wspomnienia i doświadczenia z poprzednich żyć. Kiedy Ana przyszła na świat, jedna z tych dusz zniknęła i nikt nie wie dlaczego. 
Nawet matka Any uważa, że dziewczyna jest Bez Duszy, zwiastuje nadejście gorszych rzeczy, i trzyma ją z dala od społeczeństwa. By uciec z miejsca odosobnienia i dowiedzieć się, kiedy odrodzi się na nowo, Ana podróżuje do Heart, ale tamtejsi mieszkańcy obawiają się, co przyniesie jej obecność. Kiedy smoki i sylfy atakują miasto, czy wina leży po stronie Any? Sam wierzy, że nowa dusza Any jest dobra i warta zachodu. Kiedy zaczyna o nią walczyć, ich związek rozkwita. Ale czy potrafi kochać kogoś, kto może będzie żył tylko raz, i czy wrogowie Any pozwolą im być razem?
Ana musi odkryć, co przyczyniło się do błędu, który dał jej cudze życie. Czy jej misja zagrozi spokojowi Heart i całkowicie zniszczy obietnicę odrodzenia? Let the Sky Fall - Shannon Messenger
Shannon Messenger
Let the Sky Fall
Opis z lubimyczytac.pl
Siedemnastoletni Vane Weston nie ma pojęcia, jak przetrwał tornado o pięciu stopniach w skali Fujity, które zabiło jego rodziców. I nie wie, czy piękna, ciemnowłosa dziewczyna, która pojawia się w jego snach od burzy, jest prawdziwa. Ale ma nadzieję, że tak.
Siedemnastoletnia Audra jest sylfem, duchem powietrza. Chodzi po wietrze, tłumaczy jego kuszące pieśni, może nawet zmienić go w broń za pomocą kilku komend. Jest też stróżem—stróżem Vane'a—i złożyła przysięgę, by bronić go za wszelką cenę. Nawet, jeśli miałaby poświęcić własne życie.
Kiedy pochopny błąd zdradza ich położenie wrogom, którzy zabili ich rodziny, Audra musi przypomnieć Vane'owi, kim on jest. Ma moc twierdzenia—sekretnego języka Zachodniego Wiatru, który tylko on może zrozumieć. Ale odkrycie przed nim jego pochodzenia odkryje też wspomnienie, o którym Audra chce, by zapomniał. A ich największym niebezpieczeństwem nie są wojownicy chcący ich zniszczyć—ale zakazane uczucie rosnące między nimi.
Level 2 - Lenore Appelhans
Lenore Appelhans
Level 2Prawa zakupione przez Wydawnictwo Dolnośląskie!
Opis z lubimyczytac.pl

Od jej przedwczesnej śmierci, w dzień przed 18 urodzinami, Felicia Ward zostaje uwięziona w Levelu 2. W surowym, białym „życiu po” zlokalizowanym pomiędzy naszym światem a światem następnym. Wraz z jej współwięźniami, Felicia spędza niekończące się godziny na zapamiętywaniu wspomnień i opłakiwaniu tego, co straciła – rodzinę, przyjaciół i chłopaka, którego kochała – Neila.
Pewnego dnia znika dziewczyna z sąsiedniej komory, ale nikt poza Felicią nie pamięta, że w ogóle istniała. Bez wątpienia, dzieje się coś złego. Kiedy Julian – niebezpiecznie czarujący chłopak, którego Felicia znała za życia – przychodzi oferować jej ucieczkę, odkrywa prawdę: rozwija się powstanie, dążące do obalenia Morati – strażników z Levelu 2.
Felicia boi się zaufać Julianowi, ale on wkrótce obiecuje jej to, czego dziewczyna pragnie najbardziej – ponowne bycie z Neilem – jeśli tylko dołączy do rebeliantów. Zawieszona między Niebem a Ziemią, Felicia trafia w sam środek odwiecznej walki dobra ze złem. Wraz z powrotem wspomnień z jej życia, gdy Morati na nią polują, Felicia odkryje, że nie walczy tylko dla siebie… ale o zbawienie całej ludzkości.
Co Wam przypadło do gustu?
Piszcie i uzasadniajcie :)
Ja najbardziej mam chrapkę na "Dualed" i "Article 5"... i "Crossed", i "Let the Sky Fall"... i "Blood Red Road" ♥

23 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Tak dużo książek, tak mało pieniędzy (i czasu). :)

   Usuń
 2. Wiele z nich mi przypadło do gustu :D W sumie co mi szkodzi zacząć czytać po ang :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Patrząc jedynie przelotnie, najbardziej w mój gust wpasowałby się chyba "Article 5". Może gdybym głębiej wbił kły w tą notkę znalazłbym coś jeszcze, ale na razie podziękuję za więcej... plany na najbliższy czas już ustalone, więc lepiej ich nie zmieniać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry wybór :)
   O tak, ja wciąż zmieniam plany - coraz więcej tych Must Have, i więcej... :D

   Usuń
 4. "Article 5" i "Level 2" są dla mnie najbardziej interesujące, ponieważ chcą je wydać w Polsce. :) Każda z tych książek na pewno jest ciekawa, ale jednak wolę się nie nastawiać, bo potem nawet nie będzie czego na półce postawić. :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, ciekawe, czy w ogóle coś z tego będzie :D

   Usuń
 5. "Let the Sky" i "Article 5" muszę przeczytać !

  OdpowiedzUsuń
 6. Przedostatnia i przed-przedostatnia mnie zaciekawiły :) Dziękuję za dołączenie do akcji i tę notkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że Prószyński się w końcu zastanowi i wyda "Crossed" - ja chcę poznać dalsze losy Ky'a i Cassii! :D Na "Article 5" też czekam z niecierpliwością - ciekawi mnie ta książka niezwykle. :) "Let the Sky Fall", "Black City" i "Incarnate" także jestem bardzo zaintrygowana - byłoby pięknie gdyby kiedyś jakieś wydawnictwa wydały te książki w Polsce. :) No co? Marzyć zawsze wolno. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ugh, ja też. Twierdzą, że się zastanawiają, bo jest dużo pytań o "Crossed" i "Fever" :)

   Usuń
 8. "Black City" zapowiada się ciekawie.
  Zaskoczyłaś mnie informacją, że Prószyński zastanawia się nad "Crossed" - baaaardzo bym chciała, by postanowili wydać kolejne tomy i "Dobranych", i "Atrofii".

  Chcę przy okazji zaprosić do mnie na bloga, gdyż zbieram listę autorów zagranicznych i polskich, którym czytelnicy chcieliby zadać pytania. Mam już zgodę od Josephine Angelini. Pozostałe dwie autorki mają odpowiedzieć na dniach. Zapraszam do podawania pytań i propozycji autorów, najchętniej tych od książek paranormalnych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siła perswazji czytelników robi swoje :)
   A na bloga miałam zajrzeć, i zapomniałam. Już to czynię :)

   Usuń
 9. Article 5 mam na czytniku i w planach.
  Blood Red Road mam, nawet zaczęłam czytać, ale jest tam dosc specyficzny język. PRoszę mnie źle nie zrozumieć, zapowiada się wspaniale, ale język..O mamusiu. Nawet nie chcę myśleć, co złego by z nią polski tłumacz zrobił.
  Level 2 też planach.
  O reszcie ksiażek slyszałam, ale jakoś mnie do nich nie ciągnie w tym momencie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, o co chodzi, niektóre książki lepiej się czyta w oryginale :)
   A tak właściwie, to Wydawnictwo Filia dołączyło do fanów BRR na Facebooku, oraz mówią, że czytali i im się podobało. Hm? :)

   Usuń
 10. Przyznam szczerze, że większość z tych książek bym przeczytała. *.* Oprócz kontynuacji danej serii to chyba wszystkie widziałabym po polsku i na swojej półce. ♥ Teraz tylko pytanie: Jak wypadną okładki? Hmm... Te są naprawdę bardzo ładne, ale wierzę, że nasze wydawnictwa postarałyby się i zrobiły lepsze. ;3

  PS Śliczny masz ten nowy szablonik ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w pełni :3
   Dziękuję ♥ Już wiem, jak naprawić tamten, ale zostanę przy tym :)

   Usuń
 11. Gratuluję nominacji: http://istnieje-by-czytac.blogspot.com/2013/04/nominacja-do-liebster-award-nr2.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Widzę tutaj same intrygujące tytuły:)
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń

Witaj! Bardzo się cieszę, że chcesz skomentować moją recenzję. Wiele to dla mnie znaczy. Dziękuję :)